עקירות שיניים

 
 
 
עקירת שן, כשמה היא, פעולה שמטרתה לעקור/להוציא את השן ממקומה. עקירה נחשבת לטיפול בלתי הפיך לגורל השן ונבחר בה כטיפול אחרון, במצבים שלא ניתן לטפל בשן בדרך אחרת. שיניים המיועדות לעקירה הן שיניים שלא ניתן להצילן, או בשפה המקצועית "שיניים אבודות" והסיבות לכך רבות ומגוונות. הסיבות הנפוצות לעקירות שיניים הן מחלות חניכיים, עששת שהוזנחה וחבלות שיניים.
 
 
 
עקירות שיניים
 

דוגמא לשארית שורש שן אבודה

 
 
 
 

 
 
 
עקירת שן כרוכה בהפרדה של השן מהמערכת שאוחזת אותה במקומה. מערכת תאחיזת השן כוללת את החניכיים, סיבים שמחברים את השן לחניכיים ולעצם הלסת ואת העצם עצמה. בעקירת שן משתמשים במכשור ייעודי (כגון צבת או מניף), מנתקים את השן ממערכת התאחיזה שלה ושולפים אותה החוצה. בגמר העקירה מבצעים תפר של החניכיים (במידת הצורך) ומבקשים מהמטופל לנשוך על פד גאזה למספר דקות עד לעצירת הדימום. בימים שלאחר העיקרה גדלה רקמה החניכיים ומכסה את מכתשית העקירה ("החור" שנשאר לאחר הוצאת השן).
 
 
 
עקירות שיניים
 

תרשים המדגים עקירת שארית שורש שן

 
 
 
 
 
לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, לחץ כאן.
 

 
 
אין המידע שבאתר מהווה תחליף לבדיקת רופא. המידע הוא כללי, נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו המלצה רפואית של ממש. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא ולפעול לפי המלצותיו.
 
 
לפני הגעה לטיפול יש לקרוא את טופסי ההסכמה הרלוונטיים לכל טיפול, את דפי ההנחיות לפני ולאחר טיפול ולהתרשם מהמידע על מהלך הטיפול, התופעות הצפויות והסיכונים.