ילדים ואוכלוסיות עם צרכים מיוחדים

 
בעולם הרפואה בכלל ובעולם רופאת השיניים בפרט, הוכר כבר מזמן כי ילד הוא אינו ״מבוגר קטן״, וכי הטיפול בילדים שונה במהותו מהטיפול במבוגרים. הדבר נובע מכך שהפיסיולוגיה בין ילדים למבוגרים מעט שונה, המחלות שונות וכך גם הטיפול בהן. אולם, לכך מתווספת עובדה חשובה נוספת והיא, שדרושה גישה מיוחדת לטיפול בילדים, במיוחד בכל הקשור לטיפול שיניים וטיפולים כירורגיים בחלל הפה.
 

 
 
 
 

ילדים

 
מגוון הטיפולים בילדים כולל – אבחון וטיפול בנגעים בחלל הפה ובלסתות, עקירות שיניים, עקירות שיניים עודפות וכלואות, חשיפות שיניים (במסגרת טיפול ליישור שיניים) ועוד. כמו כן ישנם טיפולים כירורגיים גדולים יותר המבוצעים בבית חולים, לרבות – טיפול במומים מולים ובדפורמציות של הפנים והלסתות, תיקון חיך ושפה שסועים, טיפול במלפורמציות וסקולריות, טיפול במחלות של מפרקי הלסת, טיפול במחלות בלוטות הרוק ועוד.
 
 
 
ילדים ואוכלוסיות מיוחדות
 
 
 
 
 

״אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים״

 
״אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים״ הינו שם כולל למטופלים בעלי מוגבלויות שונות (כגון מטופלים עם פיגור שכלי, אוטיזם ועוד) או מטופלים החולים במחלות סיסטמיות אחרות. גם למטופלים אלו נדרשת גישה מיוחדת ומומחיות, ולרוב הטיפול בהם יתבצע תחת טשטוש או הרדמה כללית.
 
 
 
ילדים ואוכלוסיות מיוחדות
 
 
 
 
 

 
 
במהלך הכשרתו במרכז לסדציה והרדמה כללית דנטלית בהדסה עין כרם, כמו גם במהלך התמחותו, רכש ד״ר זאבי ניסיון רב וסיגל גישה מיוחדת לטיפול בילדים ובאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, כמו גם במתרפאים בעלי רקע רפואי מורכב. ד״ר זאבי מבצע טיפולים בילדים ובאוכלוסיות מיוחדות באמצעות סדציה נשאפת - ״גאז צחק״, כמו כן מתוקף רישיונו מורשה ד״ר זאבי לבצע טיפולים תחת סדציה מתונה (במתן תוך ורידי) בעצמו ותחת סדציה עמוקה והרדמה כללית בנוכחות מרדים. לקריאה נוספת אודות טיפולים תחת סדציה והרדמה כללית - לחץ כאן.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, לחץ כאן.
 

 
 
אין המידע שבאתר מהווה תחליף לבדיקת רופא. המידע הוא כללי, נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו המלצה רפואית של ממש. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא ולפעול לפי המלצותיו.
 
 
לפני הגעה לטיפול יש לקרוא את טופסי ההסכמה הרלוונטיים לכל טיפול, את דפי ההנחיות לפני ולאחר טיפול ולהתרשם מהמידע על מהלך הטיפול, התופעות הצפויות והסיכונים.