טיפולים טרום שיקומיים (פרה פרותטיים)

 
 
טיפולים טרום שיקומיים או בלעז טיפולים ״פרה-פרוטטיים״ זו קבוצת טיפולים הכוללת את כלל הטיפולים הכירורגיים המקדימים לשיקום הפה.
 
 

 
 
 
המטרה המשותפת של כל רופאי השיניים מתחומי ההתמחויות השונות היא לשקם למטופל את השיניים על מנת לאפשר פונקציה (אכילה ודיבור) ואסתטיקה. הרופא המשקם (רופא שיניים כללי או מומחה לשיקום הפה) הוא זה שיבנה לבסוף את השיניים החדשות על ידי כתרים וגשרים שנתמכים בשיניים עצמן, על ידי כתרים וגשרים שמורכבים על גבי שתלים דנטליים או על ידי תותבות.
 
 
 
טיפולים טרום שיקומיים
 
 
 
 

 
 
 
ניתן לחלק את הטיפולים הכירורגיים הפרה פרותטיים לכאלו שמתבצעים על מנת לאפשר שיקום של שיניים קיימות ברות שיקום, ולכאלו שמתבצעים על מנת לאפשר שיקום של שן חסרה או אזור מחסור שיניים. הקבוצה הראשונה של הטיפולים כוללת, בין היתר, ניתוח להארכת כותרת, המיסקציה (פיצול שן רב שורשים לשתי שיניים חד שורשיות) ועוד. טיפולים פרה פרותטיים לשיקום אזורים של חסר שיניים כוללים - השתלות דנטליות, השתלות עצם (אוגמנטציה), הרמות סינוס, החלקת רכסים לקראת ביצוע תותבות נשלפות ועוד..
 
 
 
טיפולים טרום שיקומיים
 
 
 
 
 
לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, לחץ כאן.
 

 
 
אין המידע שבאתר מהווה תחליף לבדיקת רופא. המידע הוא כללי, נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו המלצה רפואית של ממש. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא ולפעול לפי המלצותיו.
 
 
לפני הגעה לטיפול יש לקרוא את טופסי ההסכמה הרלוונטיים לכל טיפול, את דפי ההנחיות לפני ולאחר טיפול ולהתרשם מהמידע על מהלך הטיפול, התופעות הצפויות והסיכונים.