החלקת רכסים (״אלבאופלסטיקה״)

 
 
החלקת רכסים או בלעז "אלבאופלסטיקה" (מלשון פלסטיקה של הרכס האלבאולרי, רכס השיניים) היא פעולה כירורגית שמטרתה להחליק את הרכס האלבאולרי לאחר עקירות שיניים מרובות. מכתשית עקירת השן ("החור" שנשאר בעצם הלסת לאחר הוצאת השן) מתאפיינת בשקע במרכזה ובבליטות עצם משני צידיה. כאשר עוקרים מספר שיניים סמוכות, נותר הרכס האלבאולרי בצורה "גלית", עם שקעים ובליטות. מצב זה מקשה על התאמה וביצוע של תותבת ולרוב גורם לפצעי לחץ (הנגרמים מהתותבת) בעיקר באזורים בהם העצם בולטת. גם שיקום על גבי שתלים באזורים בהם העצם אינה חלקה עשוי לגרום לבעיות בהמשך, עקב פערי גובה בין השתלים ובין אזורים שונים בשיקום (גשר חרסינה) והחניכיים. אלבאופלסטיקה כוללת חתך בחניכיים לחשיפת הרכס, השטחה של האזורים הבולטים של העצם, החלקת העצם ותפירה של החנכיים. הפעולה יכולה להתבצע מיד לאחר עקירות השיניים או כפעולה נפרדת.
 
 
 
החלקה
 
 
 
 
 
לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, לחץ כאן.
 

 
 
 
 
אין המידע שבאתר מהווה תחליף לבדיקת רופא. המידע הוא כללי, נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו המלצה רפואית של ממש. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא ולפעול לפי המלצותיו.
 
 
 
לפני הגעה לטיפול יש לקרוא את טופסי ההסכמה הרלוונטיים לכל טיפול, את דפי ההנחיות לפני ולאחר טיפול ולהתרשם מהמידע על מהלך הטיפול, התופעות הצפויות והסיכונים.