הארכת כותרת

 
 
 
 
הארכת כותרת היא פעולה כירורגית שמטרתה להאריך את כותרת השן כפעולה מקדימה לביצוע כתר. "הכתרת" שן על ידי כתר חרסינה מהווה את אחד הטיפולים הנפוצים ברפואת שיניים. הטיפול מתבצע במצבים בהם שחזור של אובדן חומר השן לא מתאפשר על ידי שחזור רגיל (סתימה). לרוב מדובר בשיניים עם הרס כותרתי נרחב כתוצאה מעששת, שיניים לאחר חבלה ושיניים לאחר טיפול שורש. ישנם מצבים בהם הצורך בהארכת כותרת, כמו גם ביצוע הכתר, הוא אסתטי בלבד.
 
 
 
הארכה
 
 
 
 

 
 
 
ביצוע כתר מחייב גובה מינימלי של חומר שן. במצבים בהם הדבר אינו מתקיים מבצעים הארכת כותרת על ידי הסרה של רקמת חניכיים ועצם. הטיפול כולל חתך בחניכיים וחשיפת שורש השן, הסרת עצם לגובה הרצוי, הסרת רקמת חניכיים בהתאם ותפירה. רצוי שהטיפול יבוצע לאחר השחזת השן וביצוע כתר זמני, כך שבגמר הפעולה הכירורגית תבוצע התאמה של הכתר הזמני למצב החדש. על כן, הטיפול דורש שיתוף פעולה בין הרופא הכירורג או המומחה למחלות חניכיים לבין הרופא המשקם.
 
 
 
הארכה
 

הארכת כותרת בשן טוחנת תחתונה

 
 
 
 
לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ, לחץ כאן.
 

 
 
 
 
אין המידע שבאתר מהווה תחליף לבדיקת רופא. המידע הוא כללי, נועד להעשרה בלבד ואין לראות בו המלצה רפואית של ממש. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא ולפעול לפי המלצותיו.
 
 
לפני הגעה לטיפול יש לקרוא את טופסי ההסכמה הרלוונטיים לכל טיפול, את דפי ההנחיות לפני ולאחר טיפול ולהתרשם מהמידע על מהלך הטיפול, התופעות הצפויות והסיכונים.